14 Netgis

Netgis Sp. z o.o.

Tel. +48 77 543 05 44
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.netgis.pl

 

Netgis Sp. z o.o. jest nowoczesną, dynamicznie rozwijającą się firmą geoinformatyczną. Zaspół tworzą młodzi i kreatywni specjaliści z zakresu informatyki, geodezji, kartografii oraz branży wodno-kanalizacyjnej.
Profile działalności Netgis Sp. z o.o.
- Projektowanie, budowa oraz wdrażanie geoportali
- Tworzenie dedykowanych aplikacji GIS
- Generowanie oraz udostępnianie metadanych zgodnych z profilem INSPIRE oraz normami ISO
- Projektowanie oraz budowa przestrzennych baz danych
- Tworzenie i przetwarzanie danych geoprzestrzennych
- Tworzenie Internetowych Biur Obsługi Klienta (IBOK) dla spółek wodociągowych i kanalizacyjnych
- Inwentaryzacja oraz wdrażanie systemów zarządzania cmentarzami
Systemy geoinformacyjne stanowią podstawowe narzędzie gromadzenia i przetwarzania informacji przestrzennych odniesionych do powierzchni Ziemi. W ogólnym rozumieniu GIS (Geographic Information System) służy do zbierania, przechowywania, analizowania oraz wizualizacji danych przestrzennych na podkładach mapowych.GIS w systemach wodno-kanalizacyjnych wykorzystywany jest m.in do: inwentaryzacja sieci, przeniesienia informacji na temat przebiegu sieci z tradycyjnych map papierowych do spójnej bazy danych. GIS w Administracji Publicznej wykorzystywany jest do: prowadzenia numeracji adresowej nieruchomości czy zarządzania majątkiem gminy.
Zintegrowany System Zarządzania Cmentarzem jest narzędziem informatycznym wspomagającym i usprawniającym prace administratora nekropoli. System m.in. zapewnia szybki dostęp do danych o osobach pochowanych, wraz z wizualizacją grobów na mapie cmentarza.