Hala laboratoryjna Automatyki i Robotyki
Hale laboratoryjne w Parku Naukowo-Technologicznym o łącznej powierzchni 300m2 zostały wyposażone w roboty przemysłowe FANUC oraz KUKA. Maszyny są rozwijane i rozbudowywane w zakresie rozwoju techniki, projektowania i automatyki przemysłowej. Wszechstronność zastosowania robotów przemysłowych skłania firmy produkcyjne do ciągłego rozwoju i implementowania rozwiązań AiR na własnych liniach produkcyjnych. Tak przygotowana hala wraz z możliwością wstawienia dodatkowych elementów wykonawczych umożliwia testowanie rozwiązań w różnych obszarach przemysłu. Ponadto maszyny są wykorzystywane do szkoleń uczniów szkół technicznych z Opolszczyzny z zakresu programowania robotów przemysłowych.
Prowadzone szkolenia:
Terminy i ceny szkoleń są ustalane indywidualnie.
Osoby zainteresowane prosimy o kontakt:

Bartosz Mazurek
Warsztaty Robbo
Warsztaty mają zachęcić do aktywnego uczestnictwa i urozmaicić zajęcia edukacyjne o charakterze ścisłym. Zajęcia z robotyki to okazja do poznania nauk ścisłych od ich praktycznej strony, to również szansa na naukę nowych umiejętności oraz poznanie podstawowych pojęć związanych z mechatroniką i robotyką.
Głównymi celami warsztatów jest:
Zajęcia są adresowane dla uczniów klas podstawowych. Po zakwalifikowaniu na warsztaty, młodzi konstruktorzy są dzieleni na grupy po osiem osób.
Uczestnicy na zajęciach otrzymują podstawową wiedzę dotyczącą działania prostych układów robotów mobilnych. Następnie nabytą wiedzę wykorzystają do skonstruowania w zespołach prostego układu mechanicznego wraz z układem sterowania i napędu. Dzięki takim działaniom zapoznają się z podstawami mechatroniki i robotyki co może zaowocować chęcią głębszego zainteresowania się z tą tematyką.
Terminy i ceny szkoleń są ustalane indywidualnie.
Grupy zorganizowane prosimy o kontakt:

Bartosz Mazurek
Warsztaty MiniKonstruktor
Warsztaty mają za zadanie zachęcić do aktywnego uczestnictwa i urozmaicić zajęcia edukacyjne o charakterze ścisłym. Zajęcia z projektowania i prototypowania dla uczniów ostatnich klas szkół podstawowych to okazja do poznania nauk ścisłych od ich praktycznej strony, to również szansa na naukę nowych umiejętności oraz poznanie podstawowych pojęć związanych z rysunkiem technicznym oraz programami do projektowania w 2D i 3D.
Głównym celem warsztatów jest zainteresowanie młodzieży grafiką komputerową, rozwijanie kreatywności uczniów i ich współpraca.
Celami szczegółowymi będą:
Zajęcia są adresowane dla uczniów klas podstawowych. Po zakwalifikowaniu na warsztaty, młodzi konstruktorzy są dzieleni na grupy po osiem osób.
Na zajęciach otrzymają podstawową wiedzę dotyczącą rysunku technicznego w 2D. Następnie wykorzystają zdobytą wiedzę do wykonania elektronicznej wersji prototypu w 2D, która następnie zostanie wykonana na ploterze 2D. Kolejnym etapem będzie dodanie trzeciego wymiaru do rysunku technicznego poprzez użycia długopisów 3D, a następnie wygenerowanie grafiki 3D na podstawie powstałego rysunku. Efektem finalnym będzie wydruk trójwymiarowego prototypu na drukarce 3D. Dzięki takim działaniom zapoznają się z podstawami grafiki komputerowej i prototypowania, co może zaowocować chęcią głębszego zapoznania się z tą tematyką. Nawiązując do słów Konfucjusza:
Terminy i ceny szkoleń są ustalane indywidualnie.
Grupy zorganizowane prosimy o kontakt:
