Ostatni dzień roku to dobry czas na to, aby podsumować 2021 rok.
Dziewiąty rok istnienia PNT w Opolu to czas inwestycji, ale też spotkań, wydarzeń i działań edukacyjnych, a także dumy z nadania tytułu profesora nauk inżynieryjno-technicznych Prezesowi PNT w Opolu prof. Jarosławowi Mamali.  

PNT to blisko 15000 m2 powierzchni użytkowej (a to nie koniec!), w tym 6 hal wdrożeniowych, 3 laboratoria, 37 lokatorów, ponad 70 podmiotów w wirtualnym biurze i 560 aktywnych kart pracowniczych.

Zorganizowaliśmy wspólnie z partnerami 30 wydarzeń, w których wzięło udział ponad 600 osób. Ponad 80% z nich odbyło się w formie stacjonarnej, w tym trzy Startup Mixery, dwie edycje Akademii Ekonomiczno-Prawnej, czy warsztaty dla 26 młodych adeptów majsterkowania. A jeśli jesteśmy przy spotkaniach… nasze sale konferencyjne były wynajmowane przez 998 godzin łącznie.

W tym roku, za sprawą naszej pani rzecznik patentowej, hasło "Opole Stolicą Polskiej Piosenki" oficjalnie stało się chronionym znakiem towarowym, a łączna liczba zgłoszonych do urzędu patentowego znaków towarowych wyniosła 21 oraz wynalazków 6.

Pękamy z dumy z naszego działu B+R, który za dwa wynalazki został nagrodzony na Międzynarodowej Warszawskiej Wystawie Wynalazków IWIS srebrnym i brązowym medalem, a także zwycięskiej ekipy Warm Up Your Business. Panel Wiatrowy to laureat Złotego Feniksa oraz najlepszy prototyp w kategorii "wzornictwo" konkursu "Wielkie Wyzwanie: Energia".

Ten rok zamykamy z optymizmem, czekając na nowe wyzwania. Dziękujemy za to, że byliście z nami. Na żywo i online. Trzymajcie się w zdrowiu! Do zobaczenia w 2022.2021 1 www