Warto skorzystać z Funduszu dla MŚP The Ideas Powered for Business. To program przyznawania dotacji utworzony w celu wsparcia praw własności intelektualnej małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) europejskich.

SME Fund (fundusz dla MŚP) to inicjatywa Komisji Europejskiej realizowana przez Urząd Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej (EUIPO). Wnioski o udział w programie można składać do 16 grudnia 2022 r. lub do wyczerpania środków, które może nastąpić wcześniej.

W ramach tego programu MŚP z siedzibą w kraju członkowskim UE mogą uzyskać 50% lub 75% zwrotu za poniesione opłaty związane ze zgłoszeniem znaków towarowych i wzorów przemysłowych na różnych szczeblach (międzynarodowym, unijnym, regionalnym oraz krajowym). Maksymalna wysokość takiego dofinansowania wynosi 1500 euro.

Zapraszamy do kontaktu z rzeczniczką patentową PNT w Opolu, Olgą Welcer-Hrycaj, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. +48 77 443 89 40.


sme1