INFORMACJA PRASOWA AHK POLSKA

Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej

NAJWIĘKSZEJ BILATERALNEJ IZBY W POLSCE

 

Opole, 07.06.2022 r.
Wystawa 25 polskich i niemieckich innowacji już w Opolu!

Przygotowana z okazji jubileuszu 25-lecia AHK Polska we współpracy z polskimi i niemieckimi firmami wystawa prezentuje wybrane innowacyjne produkty i rozwiązania stworzone przez firmy polskie i niemieckie w ciągu 3 ostatnich lat.
Wystawę od 07.06.2022 r. do 13.06.2022 r. będzie można obejrzeć w Atrium Budynku Wysokich Technologii IT w Parku Naukowo -Technologicznym w Opolu przy ul. Technologicznej 2B.

Wystawa została przedstawiona publiczności po raz pierwszy w sierpniu, podczas Wieczoru Letniego zorganizowanego w Łazienkach Królewskich w Warszawie z okazji jubileuszu 25-lecia AHK Polska, następnie była prezentowana w Poznaniu, Gdańsku i Wrocławiu.

Prof. dr hab. inż. Jarosław Mamala, Prezes Zarządu Parku Naukowo-Technologicznego w Opolu powiedział: „Po raz pierwszy mamy przyjemność być gospodarzem wystawy „25 innowacji z Polski i Niemiec” która idealnie wpisuje się w naszą działalność. Misją PNT w Opolu jest rozwijanie nowych technologii i działań innowacyjnych poprzez współpracę sektora badawczo – rozwojowego i gospodarczego. Możliwość prezentacji 25 najbardziej nowoczesnych rozwiązań z Polski i Niemiec w przestrzeni Parkowej jest w zupełności uzasadnione. Mamy nadzieję, iż niniejsza wystawa będzie impulsem dla innowatorów z województwa opolskiego do rozwijania swoich pomysłów na skalę światową.

Więcej informacji na temat wystawy można znaleźć tu: https://ahk.pl/pl/wystawa

Na wystawie można obejrzeć tak ciekawe projekty jak:
-Komory rękawicowe HOGER - znajdują zastosowanie w pracach badawczych i aplikacjach przemysłowych w obszarach chemicznym, farmaceutycznym oraz energetycznym.
-Oklin GG02 - innowacyjna alternatywa dla kompostowników.
-Proglove MARK Display - skaner rękawicowy z wbudowanym monitorem.
-Platforma CODE-DE czyli Niemcy z kosmosu w publicznej chmurze obliczeniowej.
-Aion - rozwiązanie, które wykorzystuje algorytmy sztucznej inteligencji do określania stanu maszyny w czasie rzeczywistym.
-Nevron - nowoczesna, szybka stacja ładowania o mocy 350 kW dedykowana samochodom elektrycznym.
-Elektryczny autobus MAN.
-Fabryka silników i baterii eklektycznych do pojazdów Mercedes-Benz w Jaworze - pierwsza (poza Niemcami) taka inwestycja koncernu Daimler w Europie.
-Tworzywa BIOdegradowalne i w pełni kompostowalne BASF ecovio®.
-Platforma optymalizacji produkcji APA Group.
-System obejmujący wózek widłowy, technologię ładowania oraz akumulator, który rewolucjonizuje flotę wózków widłowych od Jungheinrich.
-Podłoga interaktywna FlySky - produkt multimedialny pozwalający na wszechstronną naukę, terapię i zabawę użytkownikom w każdym wieku.
-Alphamoon - platforma automatyzacji przetwarzania dokumentów, organizacji wiedzy i wspomagania decyzji.
-Aplikacje ENWAY - autonomiczna zamiatarka przemysłowa.
-Zielona alternatywa dla przetwórstwa ropy naftowej od InventionBio.
-Wheelstair® - urządzenie pozwalające osobom poruszającym się na wózkach inwalidzkich na samodzielne pokonywanie schodów.
-FEV - rozwiązania przetwarzające w czasie rzeczywistym dane pochodzące z fuzji sensorów.
-Wirtualna konsultantka AALIA.
-BIM - innowacyjna metodologia wdrażana przez STRABAG, która wykorzystuje technologię cyfrową w celu modelowania, projektowania, realizacji i zarządzania inwestycją.
-Bosch eBike Systems.
-Bayer ForwardFarms - międzynarodowa sieć gospodarstw, które stosują rolnictwo zrównoważone w praktyce.
-MagRail - połączenie kolei i lewitacji.
-Inteligentne opakowania od Inuru.
-Nreal Light - pierwsze okulary do rozszerzonej rzeczywistości.
-Cyfrowy bliźniak Siemensa - wirtualna reprezentacja faktycznej technologii.