Polskie centra danych są najchętniej wybierane przez biznes i GovTech. To jeden z głównych wniosków płynących z najnowszego raportu „Chmura i cyberbezpieczeństwo wśród średnich i dużych firm oraz w sektorze GovTech w Polsce 2022”. Raport prezentuje optykę dwóch znacząco różniących się od siebie grup: przedstawicieli średnich i dużych firm oraz sektora publicznego.

Data Center PNT w Opolu jest jednym z koalicjantów Polska Chmura, która zrzesza wiodące firmy dostarczające chmurę dla biznesu i administracji publicznej.
W raporcie przeczytacie m.in. o preferencjach dotyczących wyboru lokalnego data center, a także korzyściach wynikających z suwerenności danych i wykorzystywania rozwiązań chmurowych w przedsiębiorstwach.

Pełen raport można pobrać ze strony: https://polska-chmura.pl/pobierz-raport/
Polecamy również zapis webinaru, w którym wziął udział prezes PNT w Opolu, prof. Jarosław Mamala "Chmura oczami prezesów polskich data center, średnich i dużych firm oraz sektora GovTech": https://www.youtube.com/watch?v=V6S7mD4i6cI

Materiał powstał we współpracy z PMR na zlecenie Związku Polska Chmura, który współtworzą firmy: Asseco Cloud, ComPaaS Consulting, Equinix, MAIN Data Center, Netia, Park Naukowo-Technologiczny w Opolu Sp. z o.o., Polcom, SINERSIO Polska, Talex S.A., Wrocławskie Centrum Sieciowo-Superkomputerowe.

Chmura GovTech