Zwycięski projekt drugiej edycji Warm Up Your Business z drugą nagrodą (300 000 zł) w konkursie grantowym ING Banku Śląskiego!

Panel Wiatrowy to wysoce skalowalny system pionowych turbin wiatrowych, które oprócz produkcji energii, mogą również pełnić funkcje ogrodzenia. System turbin, który efektywnie wytwarza energię elektryczną z dominujących w Europie wiatrów o niskiej prędkości, w niemal każdym miejscu - zarówno w obszarze zurbanizowanym jak i pozamiejskim - przy jednoczesnym braku negatywnego wpływu na zdrowie człowieka, krajobraz i środowisko naturalne. Dzięki wszechstronnemu zastosowaniu, produkt ma przyczynić się do decentralizacji sieci energetycznej, przyspieszenia elektryfikacji transportu drogowego i redukcji smogu w miastach. Wydajność 10 metrów ogrodzenia pozwoli na wygenerowanie 1kW energii, a zwrot z inwestycji jest przewidziany po 7 latach przy żywotności systemu szacowanego na 50 lat.

Jakie są zastosowania panelu wiatrowego?

  • przydomowy panel wiatrowy jako konstrukcja wolnostojąca na terenie prywatnej posesji
  • ogrodzenie prywatnej posesji z domem (płot)
  • instalacje w koronie płaskiego dachu budynku w terenie zurbanizowanym: biurowiec, piętrowy budynek mieszkalny, magazyn, hala produkcyjna i każdy inny budynek o płaskim zadaszeniu
  • ogrodzenie strefy przemysłowej, parkingów i innych obszarów o niskim współczynniku szorstkości terenu
  • instalacje na obiektach o dużej wybitności nad terenem: wiaduktach, mostach
  • ogrodzenie portu lotniczego; dodatkowe instalacje wzdłuż pasów startowych
  • instalacje lub ogrodzenie wzdłuż autostrady, drogi ekspresowej, linii kolejowej
  • ogrodzenie farmy solarne

 

Startup powstał w 2018 roku w Opolu i jest tworzony przez Rafała Juszko, Tomasza Gruszkę i Arkadiusza Zemlaka. Panel Wiatrowy wygrał drugą edycję konkursu akceleracyjnego ECO i PNT - "Warm Up Your Business", który poszukuje innowacji w obszarze produkcji energii, technologii oszczędnych i przyjaznych dla środowiska. 

-Staramy się odciążyć system energetyczny Polski, który jest przewidziany jako centralny na produkcję energii lokalnej - mówił wtedy Rafał Juszko. 


film promocyjny z finału WUYB vol. 2


W październiku 2021 r. projekt panelu wiatrowego głosami publiczności zwyciężył w kategorii "wzornictwo" w „Wielkim Wyzwaniu: Energia”. W trakcie zawodów Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) poszukiwało innowacji technologicznych służących rozwojowi przydomowej energetyki wiatrowej. Odbierając nagrodę, konstruktorzy mówili, że "design powstał w sposób niezamierzony - wynikał z potrzeby funkcjonalności projektu".


fb panelfot. https://www.facebook.com/vindpanel

 

28 czerwca projekt zajął drugie miejsce w konkursie największym w Polsce konkursie z obszaru transformacji klimatycznej ING Banku Śląskiego.

– Mam nadzieję, że wsparcie w naszym konkursie to kopniak, który stworzy z Was wielki, w pełni skalowalny produkt czyniący nasz świat choć trochę lepszy. Duma i gratulacje!!! – napisał na swoim profilu na Facebooku dr Maciej Kawecki, członek kapituły konkursu.

 

Wielki Finał Programu Grantowego ING - 27 czerwca 2022

 

Więcej na temat bieżącej działalności Panelu Wiatrowego oraz kontakt do zespołu znajdziecie na profilu na Fanpage: https://www.facebook.com/vindpanel

 

ingfot. https://www.facebook.com/vindpanel