Zapraszamy przedsiębiorców do udziału w bezpłatnym szkoleniu pt. „Zabezpieczenie ryzyka walutowego w firmie”, które odbędzie się w dniach 6–7 październik 2022 r. w Centrum Biznesu, ul. Wrocławska 133, 45-837 Opole od godz. 8.45 do 16.00.

 

Szkolenie adresowane jest do wszystkich przedsiębiorców, którzy prowadzą działalność eksportową, importową lub posługują się zagranicznymi walutami w obrotach handlowych. Wiedza i przykłady praktyczne przekazane podczas dwudniowego seminarium, pozwolą lepiej wykorzystać możliwości zabezpieczenia się przed ryzykiem walutowym i efektywniej działać w otoczeniu międzynarodowym.

Szkolenie poprowadzi Pan Jacek Maliszewski – Główny Ekonomista firmy NDM S.A., który od wielu lat prowadzi szkolenia dla importerów i eksporterów z technik zarządzania ryzykiem kursowym. Pomaga importerom i eksporterom profesjonalnie zarządzać ryzykiem walutowym. W 2010 roku powołany przez Zachodniopomorską Delegaturę Najwyższej Izby Kontroli na biegłego w zakresu instrumentów pochodnych na waluty i na stopy procentowe w celu przeprowadzenia kontroli w spółkach skarbu państwa „zarażonych toksycznymi opcjami walutowymi”. Autor książki “Zarządzanie ryzykiem kursu walutowego w przedsiębiorstwie – poradnik praktyczny”.

Współprowadzący szkolenie Pan Łukasz Leszczyński - Od blisko 10 lat związany z rynkiem walutowym, wspiera firmy we właściwym procesie zarządzania ryzykiem kursowym. Odpowiedzialny za prawidłowe wdrożenie rachunkowości zabezpieczeń w firmach oraz wsparcie przy prawidłowym księgowaniu instrumentów finansowych w księgach rachunkowych spółek.

Ponadto podczas szkolenia wystąpi Pan Piotr Jurkowski – Kierownik Działu Pożyczek, przedstawiciel Fundacji Rozwoju Śląska.

Fundacja Rozwoju Śląska - jeden z najstarszych funduszy pożyczkowych w Polsce, od 30 lat wspiera społeczny, gospodarczy i kulturalny rozwój regionu. Udziela pożyczek przedsiębiorcom, wspiera działalność organizacji Mniejszości Niemieckiej udzielając dotacji oraz przyznaje uzdolnionej młodzieży oraz dzieciom stypendia. Ponadto prowadzi buro rachunkowe, świadczy usługę wirtualnego biura oraz wynajem sal szkoleniowych.

Udział w szkoleniu można zgłosić tylko poprzez odesłanie wypełnionego formularza e-mailem do dnia 3 października 2022 r. na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

O udziale w szkoleniu decyduje kolejność zgłoszeń, liczba miejsc ograniczona. Z jednej firmy w szkoleniu mogą wziąć udział maksymalnie 2 osoby.       

Projekt Enterprise Europe Network współfinansowany przez Komisję Europejską ze środków pochodzących z Programu na rzecz Jednolitego Rynku oraz Ministerstwo Rozwoju i Technologii ze środków budżetu państwa.

Formularz rejestracyjny
Program