"Cyberbezpieczeństwo o w Erze Cyberataków. Nowe wyzwania i rozwiązania" to konferencja poświęcona będzie tematyce SOC (Security Operations Center) - jednego z kluczowych narzędzi w dzisiejszym świecie cyberbezpieczeństwa. Zapraszamy do PNT w Opolu 31.05.

W trakcie konferencji zostanie omówiona idea ochrony praw osób, które zgłaszają naruszenia prawa, nadużycia, korupcję lub inne nieprawidłowości w swoim miejscu pracy lub organizacji w oparciu o projekt ustawy o tzw. Sygnalistach.

Poruszona również zostanie rola szyfrowania w ochronie danych i dostępu do kluczy. Przyjrzymy się cyberatakom oraz temu, jak się do niego przygotowują hakerzy oraz omówimy przykłady realnych włamań hakerskich.

Bezpłatne wejściówki są dostępne pod adresem: https://app.evenea.pl/event/konferencja-cyberbezpieczenstwo/

Agenda:

1. Otwarcie, przywitanie gości

2. Zalety korzystania z zewnętrznych usług SOC (Security Operations Center) dla zwiększenia bezpieczeństwa informacji w organizacji - 1h

Przerwa 15min

3. Szyfrowanie szyfrowaniem, ale kto ma klucze? - 45min
4. Cyberatak - co to jest, jak się przygotowują do tego hakerzy. Przykłady włamań hakerskich- 1h

Przerwa 15 min

5. Sygnaliści w administracji. Jak w prosty sposób spełnić nowy obowiązek regulacyjny - 45 min
6. Zakończenie - 15 min

Lunch, networking

Prelegenci:d.jedryczek

Dariusz Jędryczek

Jest absolwentem Wydziału Elektroniki Politechniki Wrocławskiej. Lider projektu Centrum Usług Wspólnych IT (CUI) we Wrocławiu, który został rozszerzony o usługi finansowe dla 250 jednostek miejskich. Jest prekursorem zmian organizacyjnych na Wydziale Informatyki UM Wrocławia, pozwalających na transformację z wydziału technicznego na wydział usługowy zgodnie z ITIL (ISO20000). Jest twórcą i współtwórcą ważnych projektów związanych z budową bezpiecznej sieci transmisji danych, centrów przetwarzania danych oraz bezprzewodowego Internetu dla mieszkańców. Obecnie pracuje jako Doradca Zarządu ds. Cyberbezpieczeństwa w firmie z kapitałem amerykańskim, przeprowadza szkolenia związane z cyberbezpieczeństwem i współpracuje z Kancelarią Prezesa Rady Ministrów w zakresie architektury informacyjnej Państwa oraz wdrożenia cyberbezpieczeństwa w samorządach.

 

k.abramowicz

 

Katarzyna Abramowicz

Radczyni prawna, była przedstawicielka KIRP w Brukseli. Współtworzyła takie serwisy jak Przelewy24.pl, Bilety24.pl, Sygnanet.pl, Specfile.pl, Specprawnik.pl oraz OdUslug.pl.Od ponad 20 lat interesuje się przekazywaniem informacji i danych przez Internet, e-commercem, nowymi technologiami oraz obszarami cybersec, regtech i fintech. Prelegentka wielu konferencji i paneli dyskusyjnych LegalTech i Cybersecurity, mentorka Women in Law oraz Global Legal Hackathon, laureatka 50 najbardziej kreatywnych w biznesie, nominowana do nagrody European Women of Legal Tech 2020 oraz wykładowczyni SWPS na studiach podyplomowych „Legaltech i innowacje w branży prawniczej”.

 

t.bukowski

 

Tomasz Bukowski

Jest absolwentem Wydziału Informatyki i Zarządzania Politechniki Wrocławskiej. Specjalizował się w zarządzaniu strategicznym i finansach, które to przedmioty wykładał na PWr oraz w Wyższej Szkole Bankowej. Posiada obszerną wiedzę na temat rozwoju rynku i technologii branży ICT w Polsce. Jego ponad 20 letnia kariera zawodowa związana jest z rozwojem branży telekomunikacyjnej, pracując dla ogólnopolskich operatorów telekomunikacyjnych rozwijał rynek makroregionu południowo-zachodniej Polski. Prowadził projekt budowy wdzwanianych węzłów dostępowych do Internetu, realizował  projekty transmisji danych w oparciu o technologie radioliniowe oraz budował światłowodowe sieci szerokopasmowe. Obecnie jako współzałożyciel i CEO rozwija firmę technologii informacyjno-komunikacyjnych ICT Future skupionej na dostarczaniu dla biznesu projektowych rozwiązań. Jest członkiem ogólnopolskiego stowarzyszenia firm technologicznych IT Corner oraz Stowarzyszenia BCB4 - Absolwentów Studiów Polsko Amerykańskiej Szkoły Biznesu Executive MBA.

 

p.kucharzewski

 

Przemysław Kucharzewski

Współzałożyciel i General Manager w Cypherdog Security, doradca firm z obszaru cyberbezpieczeństwa w obszarze budowy kanałów sprzedaży, członek Rady Nadzorczej Columb Technologies SA. Od 28 lat w branży technologicznej, związany z dystrybucją IT, Interim Manager u integratorów i producentów rozwiązań IT, skupiony na budowie świadomości cyberzagrożeń i kanału sprzedaży, podcaster, autor wielu publikacji z obszaru cybersecurity. Członek organizacji biznesowych i zajmujących się cyberbezpieczeństwem: ISSA Polska, Stowarzyszenia Praktyków Ochrony Danych, SABI – Stowarzyszenie Inspektorów Ochrony Danych oraz Rady Biznesu Wyższej Szkoły Handlowej we Wrocławiu.

 

 

Agenda konferencji