Ekomobilna rewolucja zmienia perspektywę planowania przestrzennego i projektowania miejskiej infrastruktury. Porozmawiajmy o smart city, nowych kierunkach rozwoju systemów transportu, inteligentnych sposobach zarządzania miastem, innowacjach w inżynierii ruchu. Po raz pierwszy w Opolu, zapraszamy na multidyscyplinarną konferencję poświęconą ekomobilności.


Idea konferencji „Ekomobilności w inżynierii ruchu” ma na celu przedstawić zaawansowane urbanistyczne podejście do zagadnień inżynierii ruchu, która integruje nowoczesne technologie w celu stworzenia efektywnych, zrównoważonych i przyjaznych dla środowiska rozwiązań mających realny wpływ na życie mieszkańców. Konferencja jest kierowana do urzędników, osób decydujących o rozwiązaniach komunikacyjnych, a także wszystkich zainteresowanych tematyką ekomobilności w wymiarze społecznym, prawnym i technologicznym.

12 marca w Centrum Wystawienniczo - Kongresowym w Opolu praktycy biznesu, naukowcy i przedstawiciele samorządu będą rozmawiać o urbanistycznym podejściu do zagadnień inżynierii ruchu. Konferencja obejmuje dwa moduły - perspektywę społeczną inżynierii ruchu oraz technologii i planowania inwestycji w inżynierii ruchu.

Wykład plenarny pn. Możliwości zmniejszania emisji w aglomeracjach miejskich wygłosi prof. dr hab inż. Jerzy Merkisz, dr h.c. mult. z Politechniki Poznańskiej. Pełna agenda wraz z biogramami uczestników jest dostępna na stronie Konferencji: https://ekomobilnosc.pnt.opole.pl/

Konferencja została objęta patronatem honorowym Prezydenta Miasta Opola - Arkadiusza Wiśniewskiego i Marszałka Województwa Opolskiego - Andrzeja Buły. Partnerzy wydarzenia: Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki, Invest in Opole, Uniwersytet Opolski, Zakład Komunalny w Opolu.

 

EKOMOB1