Wiosenna, VIII już edycja Śląskich Targów Budowlanych rozpocznie się w piątek i potrwa do niedzieli. Tak jak zawsze impreza jest darmowa dla zwiedzających, na których czekać będzie nie tylko bogata oferta wyposażenia mebli i ogrodu, ale też liczne atrakcje, m.in. plac budowy dla dzieci, loteria z nagrodami i Strefa Antysmogowa.


Na najbliższych Śląskich Targach Budowlanych obecnych będzie 80 wystawców, którzy zaprezentują m.in. bogatą ofertę mebli skrzyniowych i tapicerowanych, artykułów budowlanych i akcesoriów wyposażenia wnętrz. Z okazji nadchodzącej wiosny pojawi się również Strefa Ogrodu. Poza tym, jak zawsze dostępny będzie szeroki asortyment podłóg, płytek ceramicznych, a także darmowe porady architektów wnętrz i krajobrazu.


- Bardzo istotnym punktem tej edycji targów jest Strefa Antysmogowa, którą współtworzą cztery podmioty: Opolski Alarm Smogowy, ECO S.A., firma Atmoterm S.A. i Wojewódzki Cech Kominiarzy. Tutaj zwiedzający będą mogli zasięgnąć informacji na temat jakości powietrza czy właściwego korzystania z urządzeń grzewczych – mówi Katarzyna Płoszaj, koordynator targów. - Pojawią się też m.in. warsztaty recyklingowe „Nie segregujesz – odpadasz”, a także inne rozwiązania dotyczące problemu smogu.


VIII Śląskie Targi Budowlane rozpoczną się w piątek o godzinie 10.00 i potrwają do niedzieli, do godz. 18.00. Podczas otwarcia imprezy wystąpi Orkiestra Młodzieżowa z Chrząstkowic, z kolei w niedzielę w domEXPO pojawi się formacja taneczna „Hałas”. Wówczas odbędzie się też garażowa wyprzedaż dziecięca.


- Jak co roku staramy się zadbać o to, by poza standardową ofertą budowlaną, na zwiedzających czekały ciekawe atrakcje, i o to, by były to wydarzenia interesujące z punktu widzenia zarówno dorosłych jak i najmłodszych – dodaje Katarzyna Płoszaj. - Takim przykładem jest „plac budowy” w którym będą odbywały się warsztaty plastyczne i techniczne, bazujące na prawdziwych materiałach, np. cegle. Z drugiej strony będą tutaj prowadzone doświadczenia pokazujące różne rodzaje technik budowlanych, co zainteresować może także młodzież i dorosłych.


Na Targach w domEXPO pojawi się też deweloper. Poza tym dostępna będzie oferta energooszczędnych rozwiązań dla domu czy stolarki drzwiowej, instalacji i ociepleń.


- Poprzednią jesienną edycję targów odwiedziło ponad 5 tys. mieszkańców regionu. Cieszy nas to, że Śląskie Targi Budowlane wpisały się już w kalendarz cyklicznych imprez w regionie i cieszą się coraz większą popularnością - wskazuje Adam Kubicki, prezes domEXPO w Opolu.


Do zobaczenia!

 

Gdzie?

Centrum Budownictwa i Wyposażenia wnętrz domEXPO
ul. Kępska 8 45-129 Opole

Kiedy?

16-18.03.2018 r., godz. 10.00 - 18.00

Wstęp:

Jak zawsze - bezpłatny, podobnie jak bezpłatne parkingi przy obiekcie.

Kontakt dla mediów:

Katarzyna Płoszaj
Koordynator targów

tel. 697 900 109
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Harmonogram pierwszego dnia targów - piątek

Harmonogram drugiego dnia targów - sobota

Harmonogram trzeciego dnia targów - niedziela