merzdorf1MERZDORF Fine Food Sp. z o.o.
tel. 728 403 790
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.merzdorf.pl

Nic nie dzieje się przypadkiem, to wiadomo nie od dziś.
Dlatego też każdy element związany z koncepcją naszej firmy ma swoje konkretne wytłumaczenie.

Merzdorf – to przedwojenna nazwa miejscowości Marciszów na Dolnym Śląsku. Tam właśnie mieści się nasz zakład produkcyjny. I to stamtąd nasze pyszne przekąski ruszają dalej w świat. Bliskie naszemu sercu jest też Opole i to tu mamy główną siedzibę firmy oraz biura.

Ktoś myśli o tym, czemu „Fine Food"? Na razie naszym głównym produktem są przekąski z filetu z piersi kurczaka. Ale kto wie, może w przyszłości nasz asortyment poszerzy się o więcej zdrowych smakołyków…

Rynek przekąsek jest bardzo bogaty. Nic w tym dziwnego, niemal każdy ma co jakiś czas chęć na to, żeby coś przegryźć – dla zaspokojenia głodu i dla dobrego smaku. Nie zawsze jednak w nasze ręce trafiają zdrowe produkty. Dlatego właśnie postanowiliśmy stworzyć wartościową alternatywę – Chicks&Sport. Taką, która będzie się sprawdzać w różnych warunkach. Wybraliśmy filety z piersi kurczaka – czyli najbardziej szlachetną część tego mięsa. Gwarantuje ona zastrzyk solidnej dawki białka. Dzięki temu w szybki sposób można zaspokoić głód i dalej działać na pełnych obrotach. Starannie dobrane przyprawy dodają wykwintnego smaku. I poza mięsem z kurczaka i przyprawami nie znajdziecie tam nic innego – żadnych konserwantów, chemicznych dodatków, GMO czy glutenu. Testowaliśmy nasze przekąski Chicks&Sport w przeróżnych warunkach – świetnie sprawdzają się zarówno w czasie górskich wypraw, po treningu, w przerwie długiego biegu, ale i w czasie korków na mieście czy po prostu jako coś zdrowego do wieczornego filmowego seansu.

Nasze mięso z kurczaka na każdym etapie traktujemy w wyjątkowy sposób. Jest oczyszczane ręcznie – dzięki temu mamy gwarancję, że do przekąsek trafiają wyłącznie dobre, sprawdzone i starannie przygotowane części z filetu z piersi kurczaka. Mięso jest poddawane ok. 5-cio tygodniowemu procesowi dojrzewania. W tym czasie woda zostaje poddana redukcji, co skutkuje 50cio-procentową utratą wagi. W efekcie do 100g końcowego produktu wykorzystujemy 200g filetu, a do chipsy nawet 400g! Mięso jest wędzone jedynie zimnym dymem, który wydobywa jego szlachetniejszy smak i zapach, zwiększa też jego trwałość, dzięki czemu nie musimy stosować konserwantów.

Chicks&Sport to nowa generacja zdrowych i proteinowych przekąsek. Przekonajcie się sami!